به گزارش خبرگزاری مهر : ۹۱درصد ظرفیت «طب اورژانس» خالی ماند!

 

به گزارش خبرگزاری مهر :
۹۱درصد ظرفیت «طب اورژانس» خالی ماند!

قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: به دلیل عدم استقبال، حدود ۹۱ درصد ظرفیت پذیرش رشته تخصصی طب اورژانس خالی مانده و در وزارت بهداشت یک برنامه نجات برای این رشته طراحی کردیم.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر کوروش وحیدشاهی، قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی امروز در نشست مدیران معاونت آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به موضوع طب اورژانس و سختی کار در این رشته گفت: موضوع طب اورژانس را به صورت ویژه در شورای آموزش پزشکی و تخصصی پیگیری کرده ایم.

وی افزود: متاسفانه حدود ۹۱ درصد ظرفیت پذیرش در رشته تخصصی طب اورژانس خالی مانده است و ما برای آن در وزارت بهداشت یک برنامه جامع آموزش و درمان طراحی کردیم.

وحیدشاهی افزود: در این برنامه جامع ۲۶ راهکار برای نجات طب اورژانس طراحی شده است که ۶ راهکار اجرایی از این میان در حال عملیاتی شدن است. بازنگری در پرداخت ها و ایجاد فلوشیب ها از جمله این راهکارها هستند که برخی از آنها در فرآیند اجرایی قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: همه همکاران در دانشگاه های علوم پزشکی و همکاران طب اورژانس می دانند که از زمانی که وزارت بهداشت این رشته را راه اندازی کرده است میزان رضایتمندی و وضعیت اداره بخش های اورژانس بیمارستان بسیار بهبود پیدا کرده است و از همین رو وزارت بهداشت برای اقبال دوباره به این رشته در حال ایجاد راهکارهای عملی است.

preview

تهران، بلوارسعادت آباد، بالاتراز میدان کاج، خیابان نهم (شعبانی)  پلاک ۱۲

مجتمع درمانی نیایش ، طبقه سوم واحد یک

 دفترانجمن علمی طب اورژانس ایران

کدپستی: ۱۹۹۸۷۱۳۷۷۷

شماره پیامک  ارتباطی : 500020409988

تماس با ادمین سایت : 09131566809

آمار بازدید کنندگان

امروز1008
دیروز3580
این هفته8574
این ماه111523
مجموع4117575

2
آنلاین

Monday, 26 September 2022

شبکه های اجتماعی :

 

http://ihem.ir/images/11.png

 

ایمیل : info@isem.ir

تلگرام : @isemchannel

اینستاگرام : @isem.ir

 

آدرس دفتر انجمن :

http://www.isem.ir/images/photo_2018-03-10_23-16-50.jpg